אודות המתכנה

המתכנה נותנת פתרון לצורך הגובר ביצירתו של תוכן מקורי ואיכותי  בדיגיטל.

את המתכנה הקמנו עיתונאים, אנשי תקשורת ומומחי דיגיטל, לאחר שזיהינו את הביקושים הגדלים לתוכן דיגיטלי כבר בשנת 2012. ניתוח מגמות עתידיות הצביע על התהוותם של ביקושים גדלים לתוכן דיגיטלי איכותי ורציף, ביקושים שגאו נוכח השחיקה המואצת ביעילותם של אמצעי הפרסום הרשתיים המסורתיים. תופעות כמו עיוורון באנרים, זמני שהיה אפסיים ויעילות נמוכה בהנעת קהלים לפעולה, כל אלו הביאו מדי יום מנהלי שיווק לחפש פתרונות בזירת הInbound Marketing , זירה בה מערכת המתכנה מהווה את אחד השחקנים הבולטים בשוק הדיגיטל הישראלי.

הפתרונות שמספקת המתכנה ניצבים על עקרון בסיסי: כדי לייצר חיכוך (Engagement) על המפרסם לספק ערך אמיתי לקהלי היעד שלו. ערך זה צריך להתבסס על צרכי הקהלים עצמם, בין אם במידע, בכלים, בבידור ובמענה לסקרנות.

המתכנה היא הגוף היחידי בישראל הפועל כמערכת תוכן ברמה ובמתודולוגיה עיתונאית. מערכת המתכנה כוללת מפיקים, כתבים, פובליציסטים, עורכים, עורכים לשוניים, תחקירנים, כתבי שטח, אנימטורים, אנשי גרפיקה ווידאו. יכולתנו להפיק תכנים המשיגים תוצאות נובעת בעיקר מההון האנושי של עובדינו, יחד עם פיתוח כלים ומתודולוגיות יחודיות.

אנו מתמחים בסיפוק הצורך הקדום של כל אחד מאתנו מילדות: לשמוע סיפור טוב. אנו מקשיבים היטב ללקוחותינו, לומדים היטב את הסיפור הארגוני שלהם ויוצרים עבורם עולמות תוכן שישרתו את המטרות השיווקיות שלהם על ידי content marketing – שיווק באמצעות תוכן. אנו מנתחים את הצרכים של קהלי היעד של לקוחותינו ומספקים להם תוכן מקורי, יעודי ומוכוון מטרה המופק במערכת המתכנה ובכלים וזירות שפיתחנו.

גם לכם מגיע תוכן איכותי ואפקטיבי. נשמח להיות מערכת התוכן שלכם.

הצוות שלנו

team_image

בת אדלר

מנהלת מערכת התוכן

בת היא מנהלת מערכת התוכן של המתכנה. ככזו, בת מלווה את הלקוחות החל משלב גיבוש האסטרטגיה העסקית בדיגיטל ועד הפיכת האסטרטגיה לתכנית תוכן ישימה ופיקוח על ביצועה בידי מערכת התוכן, הכוללת כתבים, עורכים, גרפיקאים ואנשי וידאו ואנימציה.
כח העל של בת: להזיז את הזמן לאחור ולגרום לדברים לקרות אתמול

team_image

עו''ד גיל סלוביק

מנכ``ל ועורך תוכן ראשי

גיל הוא רעיונאי, תסריטאי ואיש קריאייטיב, המתמחה במיתוג ובניית נראטיב ארגוני. במהלך השנים גיל כתב וערך עבור גופי מדיה גדולים כמו ynet, nrg וידיעות אחרונות ושימש כמנהל הקריאייטיב בקבוצת מקור ראשון. כעורך הראשי של המתכנה גיל רוקם את תכניות התוכן עבור הלקוחות שלנו, מכשיר את הכותבים ועורך את הטקסטים השוטפים של המתכנה: כתבות, מאמרים, תסריטים ואינפוגרפיקות. גיל מרצה באופן קבוע בתחום התוכן והדיגיטל, כותב טורים ותסריטים למגוון כלי תקשורת בישראל, ומשפטן מומחה בקניין רוחני.
כח העל של גיל: תנו לו מקלדת,קפה וכמה דקות והוא יהפוך את הטקסט הכי משעמם בעולם לפנינת תוכן.

team_image

מיכל סלוסברג

כתבת שטח

מיכל היא יזמת בתחום התרבות, חלילנית צד, ובעלת תואר ראשון ושני מהמחלקה לספרויות זרות ובלשנות מאוניברסיטת בן גוריון בנגב.
זו הסיבה שמינינו אותה לתפקיד כתבת התרבות של המתכנה. כבלשנית מדופלמת אנחנו שולחים אותה לבלוש אחר כל אירוע משמעותי בתחום התרבות. אין לנו מושג איך היא בבשלנות.

team_image

דרור גליקסמן

יועץ טכנולוגי

דרור הוא מומחה לאסטרטגיה ושיווק במדיה הדיגיטלית ומומחה בקידום אתרים (SEO), אבל לפני הכל הוא יזם שרואה כמה צעדים לפני כולם את השוק המתפתח של השיווק בדיגיטל. דרור היה מעורב בכמה מהמיזמים האינטרנטיים שצמחו בישראל עוד בימים שגלישה הייתה רק ספורט אתגרי, כדוגמת ''טרנזילה'' ו''אינטרספייס''.
בנוסף לניהול ''המתכנה'' ופיתוח כלים טכנולוגיים ומתודולוגיות בתחום התוכן, דרור משמש כיועץ לחברות טכנולוגיה, מיזמים רפואיים וסטארט אפים ברחבי העולם.
כח העל של דרור: לפצח פרויקטים סבוכים ולהפוך אותם למשהו שנראה קל יותר מהחידה השבועית לילד.

team_image

מוש פוטר

מנהל תיקי לקוחות

מוש מכיר היטב את כל האספקטים של ניהול תוכן ממוקד מטרות. כמו רמטכ``ל טוב, הוא עבר לפני כן את כל תפקידי השטח החשובים: כתיבה, צילום, ניהול רשתות חברתיות וניהול קמפיינים בפייסבוק ובמערכות גילוי תוכן. עם מוש לצדכם, אתם יכולים לישון בשקט. אבל יש סיכוי שיהיה לכם מעניין מדי מכדי לישון

team_image

ד``ר אילן אבקסיס

תחקיר, כתיבה וייעוץ אקדמי

אילן הוא תוצר הכלאה של חיפושית זבל ואוגר. ככזה הוא אספן כפייתי של עובדות לא חשובות, מתעמק באירועים היסטוריים שוליים, ובשעות הפנאי חוקר בדיחות קרש תחת אזהרה.
אנחנו לא יודעים איך זה קרה אבל אוניברסיטת בן-גוריון העניקה לאילן תואר דוקטור ומאז הוא מרצה למקרא, ומרביץ תורה בסטודנטים רבים.
אילן הוא גם הכותב, העורך והשדר של הפודקאסט 'דברי הימים' (www.ilanabc.co.il), ואף כתב ספר בשם 'הסגן של בר כוכבא – מספרי 2 בהיסטוריה'.

כח העל: לאתר את הסגן של בר-כוכבא ולראיין אותו

team_image

ד``ר יצחק (איציק) איצקוביץ'

מנהל תחום SEO

איציק הוא דינוזאור אינטרנטי ומחלוצי תחום הדיגיטל בישראל. איציק התפרסם כקבלן שלד של אתרי אינטרנט ופירמידות לינקים ונחשב לאוטוריטה כלל עולמית בתחום ה seo. על שמו של איציק רשומים מספר פטנטים בינלאומיים לרבות המצאת הגלגל, גילוי האש והאנטי מחיקון 2.0.

team_image

אסף בר שי

כתב ועורך

אסף הוא עורך וכותב במגוון גופי מדיה מובילים בישראל ועיתונאי מומחה בתחום הרכב והדיגיטל. אסף הוא אשף בכתיבה מגזינית בפרינט ובמדיה הדיגיטלית ויודע להוציא מכל איש את הסיפור שלו. זו הסיבה שאנחנו שולחים אותו למשימות חשאיות וגלויות ברחבי ישראל במטרה לחלץ סיפורים מכל דבר שזז. וגם כאלה שלא.

כח העל של אסף: לגרום לאבנים לדבר ועוד להוציא מזה כתבת שער

team_image

מיה שני

כתבת הבית

מיה נולדה בתל אביב, אוהבת את אילת וגרה באי הצבים בתאילנד במשך שנה. מה היא עשתה שם? לימדה צלילה, בעיקר שבדים. בין צלילה לצלילה צללה מיה לעומק הפסיכולוגיה, היא אוחזת בתואר ראשון בפסיכולוגיה וחינוך ומתעמקת בפסיכואנליזה לאקניאנית, מה שזה לא יהיה. מיה אוהבת לכתוב אל מול נוף הברושים של חלון ביתה. או מול מחשב האפל טו-סי החדיש במשרדי המתכנה.
כח העל של מיה: לקרוא ספרי עיון מהאמצע ובכל זאת להבין אותם.

team_image

יעל ניר

עורכת לשונית

בעלת תואר שני בלשון עברית בהתמחות בעריכה ובסגנון, תעודה בעריכה לשונית, ובעבר חברת סגל בחוג ללשון באוניברסיטת תל אביב. ליעל ניסיון רב ככותבת, עורכת, מגיהה ונקדנית. יעל עבדה ועובדת, בין השאר, בעיתונים 'ידיעות אחרונות' ו'מקור ראשון', בהוצאות לאור כגון 'ידיעות ספרים', 'סטימצקי', 'שוקן' ועוד, עם גופים ציבוריים, עם חברות תוכן ופרסום ועם לקוחות פרטיים המוציאים לאור ספרי פרוזה, שירה, עיון, אנתולוגיות וספרי ילדים.

כוח העל של יעל: לנקד סימולטנית כל משפט שהיא קוראת, שומעת או חולמת עליו.

team_image

ד``ר עמית פכלר

תחקיר, ייעוץ וכתיבה

עמית הוא פסיכולוג קליני מומחה, מנהל המכון לטיפול רגשי במרכז הקליני הבינתחומי באוניברסיטת חיפה ולשעבר הפסיכולוג האחראי במחלקה הסגורה למבוגרים בבית החולים גהה.

עמית הוא גם מחבר הספר ``אבא בלי אבא`` ובוגר בית הספר למשחק של ניסן נתיב.

עמית משמש כתחקירן וכותב בתחומי הפסיכולוגיה, הספרות והתרבות במתכנה.

כח העל של עמית: להתמצא בכתבי פרויד ושייקספיר כמו נער תימני בחידון התנ``ך.

team_image

לורם איפסום דולר

כתבת גנרית

לורם איפסום דולור היא הכתבת הגנרית שלנו. הטקסטים שלה הם הנפוצים ביותר ברשת, והיא נשואה למשה אייסטוק – אדם גנרי שמככב בכל אתרי הסטוק בעולם. ניתן לראות תמונות שלו הן כעורך דין, הן כפועל בניין והן כרופא והכל בעת ובעונה אחת.

כח העל של לורם: לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית קולורס מונפרד

הצטרפו לניוזלטר שלנו